Ιστότοπος για τους Φιλιατες και οχι μονο- με νέα και παλιά, ειδήσεις και σχόλια, λαογραφικά και φωτογραφικά θέματα και την εφημεριδα μας ¨τα ΝΕΑ των Φιλιατών¨ σε ηλεκτρονική μορφή

αναρτηση: Αρης Φιλιατών

Μια ακόμη νίκη για την ομάδα μας, αυτή τη φορά απέναντι στο νεανικό σύνολο του Σουλίου Παραμυθιάς με σκορ 0-7.

Ο Άρης Φιλιατών απόλυτα συγκεντρωμένος ξεκίνησε επιθετικά την αναμέτρηση και ξεκλείδωσε την άμυνα του Σουλίου Παραμυθιάς στο 14′ με ωραίο πλασέ του Τ. Γώγου.Ακολουθησαν ακόμα 2 γκολ του Φ. Κάσο και ένα του Παπανδρέου Α. για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 0-4 .

Στο 2ο ημίχρονο ο Δ. Μουρούτης είχε την ευκαιρία να παρατάξει ένα ιδιαίτερα νεανικό σχήμα,οι οποίοι κατάφεραν να διατηρήσουν τον υψηλό ρυθμό του αγώνα,έπαιξαν όμορφο και συνδυαστικό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να σκοράρουν άλλες 3 φορές με γκολ των Β. Γιοβάνη,Κ. Μούστα και το σκορ έκλεισε με όμορφο σουτ ο νεαρός Β. Μαγγόπουλος.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που καταβάλουν και την καλή εικόνα που βγάζουν μέσα στο γήπεδο.