Ιστότοπος για τους Φιλιατες και οχι μονο- με νέα και παλιά, ειδήσεις και σχόλια, λαογραφικά και φωτογραφικά θέματα και την εφημεριδα μας ¨τα ΝΕΑ των Φιλιατών¨ σε ηλεκτρονική μορφή


Εξιχνιάστηκαν κλοπές δικύκλων που διαπράχθηκαν στην πόλη και στην ευρύτερη περιοχή των Ιωαννίνων

Συνελήφθη, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, ανήλικος ημεδαπός, ενώ στη δικογραφία περιλαμβάνονται και δύο ακόμα ανήλικοι συνεργοί του

 Όπως προέκυψε από την έρευνα εμπλέκονται, μεμονωμένα ή από κοινού, σε -8- κλοπές δικύκλων

Η ανάλυση του τρόπου δράσης και η μεθοδική έρευνα των αστυνομικών της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ιωαννίνων, είχαν ως αποτέλεσμα την εξιχνίαση κλοπών δικύκλων, που διαπράχθηκαν το τελευταίο τρίμηνο στην πόλη και στην ευρύτερη περιοχή των Ιωαννίνων.

Για τις υποθέσεις αυτές συνελήφθη, χθες (29-10-2020) το μεσημέρι στα Ιωάννινα, στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Ιωαννίνων, ανήλικος ημεδαπός, σε βάρος του οποίου σχηματίσθηκε δικογραφία για διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπών.

Επίσης, στη σχηματισθείσα δικογραφία περιλαμβάνονται και άλλοι δύο ανήλικοι ημεδαποί, συνεργοί του συλληφθέντα.

Ειδικότερα, από την αναλυτική έρευνα των αστυνομικών, διαπιστώθηκε ότι οι τρεις κατηγορούμενοι μεμονωμένα ή από κοινού, κατά το χρονικό διάστημα από 30-07-2020 έως 29-10-2020, αφαίρεσαν από την πόλη και την ευρύτερη περιοχή των Ιωαννίνων, τρεις (3) δίκυκλες μοτοσικλέτες και πέντε (5) δίκυκλα μοτοποδήλατα.

Στο πλαίσιο των ερευνών εντοπίστηκαν σε υπαίθριους χώρος, κοντά στα σπίτια των δραστών, τρία από τα κλεμμένα δίκυκλα καθώς και ένας σκελετός μοτοποδηλάτου, τα οποία κατασχέθηκαν προκειμένου αποδοθούν στους ιδιοκτήτες τους.

Ο συλληφθείς με τη σε βάρος του σχηματισθείσα δικογραφία θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Ιωαννίνων.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΑΡΤΑΣ
Σχηματισμός δικογραφίας σε βάρος αλλοδαπής για κλοπή Από το Τμήμα Ασφάλειας Άρτας σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος αλλοδαπής για κλοπή. Ειδικότερα, όπως καταγγέλθηκε, η κατηγορούμενη κατά το χρονικό διάστημα από 01-07-2020 έως 28-10-2020 εισήλθε, πιθανόν με αντικλείδι, σε σπίτι ημεδαπής, απ’ όπου αφαίρεσε χρυσά κοσμήματα.

Αναλυτικά τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων για την επόμενη εβδομάδα

(02/11 – 08/11/2020 )

Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 02 Νοεμβρίου έως 08 Νοεμβρίου  του έτους 2020) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Ηπείρου θα είναι τα ακόλουθα:

ΝΟΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ:

1Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

  • Δευτέρα    (02-11-2020)      και    ώρες   από      18:00     έως    01:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Βουτσαράς – Κούρεντα – Γιουργάνιστα – Χίνκα – Πολύγυρος – Ελευθεροχώρι – Ψήνα – Δραγοψά – Λύγκος – Κόντσικα – Ασβεστοχώρι

  • Τρίτη       (03-11-2020)     και      ώρες    από     08:00     έως     15:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Θεριακήσι – Κοπάνη – Βαρυάδες – Δερβίζιανα – Αλεποχώρι – Παλαιοχώρι – Σιστρούνι – Ρωμανός – Μπεστιά – Ζωτικό – Καταμάχη – Παρδαλίτσα – Αρτοπούλα

  • Τετάρτη   (04-11-2020)    και     ώρες    από     08:00     έως    15:00
  • ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ελάτη – Δίλοφο – Κουκούλι – Καπέσοβο – Τσεπέλοβο -Σκαμνέλι – Ηλιοχώρι – Βρυσοχώρι.
  • Πέμπτη       (05-11-2020)    και     ώρες    από     08:00     έως    15:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νεγάδες – Φραγκάδες – Λεπτοκαρυά -Δόλιανη – Καστανώνας – Μακρίνο – Ελατοχώρι – Βοβούσα – Φλαμπουράρι – Γρεβενίτι – Τρίστενο -Μηλιωτάδες.

  • Παρασκευή (06-11-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πλατανιά – Δροσοχώρι – Κράψη – Μεγ. Γότιστα – Μικρή Γότιστα – Μεγ. Περιστέρι – Μικρό Περιστέρι – Ανθοχώρι.
  • Κυριακή       (01-11-2020)     και     ώρες   από    18:00    έως    23:00   

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:Μεταμόρφωση – Ασπράγγελοι– Βίτσα– Άνω Πεδινά – Κάτω Πεδινά – Ελαφότοπος – Αρίστη – Πάπιγκο – Μεσοβούνι – Καλπάκι.

2Η ΚΙΝΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ

  • Δευτέρα       (02-11-2020)    και    ώρες     από    08:00    έως    15:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γεροπλάτανος – Ρουψιά – Ωραιόκαστρο – Άγιος Κοσμάς – Κάτω Μερόπη – Παλαιόπυργος – Μερόπη – Κακόλακκος –Δολό.

  • Τρίτη    (03-11-2020)        και   ώρες      από    18:00    έως      01:00

 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ζάβροχο – Τεριάχι – Σταυροδρόμι – Μαυρόπουλο – Χρυσόδουλη – Αργυροχώρι – Ποντικάτες – Ξηρόβαλτος – Ορεινό – Σταυροσκιάδι – Δρυμάδες – Πωγωνιανή

  •  Τετάρτη (04-11-2020)     και   ώρες      από    18:00    έως      01:00

 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ελληνικό – Λάζαινα – Αετορράχη – Κωστήτσι – Φορτόσι – Πάτερο – Καλέντζι – Πηγάδια – Πλαίσια – Κορύτιανη.

  • Πέμπτη        (05-11-2020)     και    ώρες    από    08:00   έως    15:00

 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νεοχώρι – Κτίσματα – Χαραυγή – Καστανή – Αγ. Μαρίνα – Κ. Λάβδανη – Λάβδανη – Διμόκορη – Ψηλόκαστρο – Στρατινίστα – Περιστέρι – Κεράσοβο.

  • Παρασκευή (06-11-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Συρράκο – Καλαρρύτες – Ματσούκι.
  • Σάββατο      (31-10-2020)     και     ώρες     από    08:00    έως   13:00   

         ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Σενίκο – Δομολεσσά – Μικροχώρι – Κερασέα – Λωζανά –    

        Ραδoβίζι – Διχούνι.

ΝΟΜΟΣ ΑΡΤΑΣ:

  • Δευτέρα   (02-11-2020)    και   ώρες   από      18:00    έως     01:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Δίστρατο – Ανεμμοράχη – Κυψέλη – Ράμια – Λεπιανά Μικροσπηλιά – Άνω  Γραικικό – Κουκούλια – Κρυονέρι – Βαθύκαμπος
  • Τρίτη    (03-11-2020)    και   ώρες   από   18:00    έως     01:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αστροχώρι – Μεγαλόχαρη – Μεσόπυργος – Ελάτη – Καστανιά – Μηλιανά –  Γρέβια – Πηγές
  • Τετάρτη    (04-11-2020)    και   ώρες   από   18:00    έως     01:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Μεγάρχη – Φωτεινό – Άνω Πέτρα – Διάσελλο – Δημαριό  – Κλειδί – Περδικορράχη – Πέτρα – Γιαννιώτι – Σκουληκαριά
  • Πέμπτη  (05-11-2020)    και   ώρες   από    08:00    έως   15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Λιμίνη – Σελλάδες – Κομπότι – Περάνθη – Κομμένο – Αγία Παρασκευή –    Ανέζα  – Κορωνησία – Πολύδροσο – Ράχη – Αγ. Σπυρίδωνας – Στρογγυλή
  • Παρασκευή    (06-11-2020)   και   ώρες    από   08:00   έως   15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πέτα – Κλειστό – Ζυγός – Μαρκινιάδα – Μελάτες – Κάτω Αθαμάνιο –   Αθαμάνιο – Τετράκωμο – Μεσούντα.
  • Σάββατο   (07-11-2020)   και     ώρες     από     08:00    έως   15:00    ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γρίμποβο – Κορφοβούνι – Έλατος – Αμμότοπος – Πιστιανά – Ροδαυγή – Σκούπα – Δαφνωτή

ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ:

  • Δευτέρα (02-11-2020)  και  ώρες  από  16:00 έως  22:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ριζά – Χειμαδιό – Λυγιά – Βράχος – Λούτσα – Τσουκνίδα –Βαλανιδορράχη – Μεσοπόταμος – Αμμουδιά – Αγ. Κυριακή – Λιβαδάρι – Αγιά.
  • Τρίτη (03-11-2020)  και  ώρες  από  08:00 έως  15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καμαρίνα – Κρυοπηγή – Μυρσίνη- Μεγαδένδρο – Εκκλησιές – Δεσποτικά – Κορυφούλα – Βαλανιδούσα – Αϊδονιά.
  • Τετάρτη  (04-11-2020)     και   ώρες      από    16:00    έως      23:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αρχάγγελος – Ν. Σινώπη – Ν. Σαμψούντα – Σφηνωτό – Άνω & Κάτω Κοτσανόπουλο – Άνω Ράχη – Βρυσούλα – Ρευματιά – Σκιαδάς – Κρανέα.
  • Πέμπτη     (05-11-2020)     και   ώρες      από    16:00    έως      22:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νικολίτσι – Άσσος- Πολυστάφυλο – Μελιανά – Παπαδάτες – Γαλατάς – Ριζοβούνι – Τύρια – Στεφάνη. 
  • Παρασκευή (06-11-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γυμνότοπος – Γοργόμυλος – Τσαγκαρόπουλο – Κλεισούρα – Παναγιά – Γωνιά – Δρυμώνας – Κερασώνας – Άγιος Γεώργιος – Παντάνασσα – Πέτρα.
  • Κυριακή (08-11-2020) και ώρες από 08:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καστροσυκιά – Κανάλι – Νικόπολη – Μιχαλίτσι – Φλάμπουρα – Μύτικας –Παντοκράτορας – Άγιος Θωμάς- Νεοχώρι.

ΝΟΜΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ:

  • Δευτέρα      (02-11-2020)    και    ώρες   από    18:00     έως     01:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Φοινίκι – Δάφνη  – Άνω Ξέχωρο – Ριζό (Αράχωβα) – Κοκκινολιθάρι – Νεροχώρι-Κεραμίτσα –  Αχουρία Κεραμίτσας – Μαλούνι – Αχουρία Μαλουνίου.

  • Τρίτη           (03-11-2020)  και     ώρες    από        08:00    έως   15:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Φανερωμένη – Γηρομέρι – Μαυρονέρι – Κάτω Ξέχωρο – Κερασοχώρι – Παλαμπάς – Άγιος Νικόλαος – Άγιοι Πάντες – Κρυονέρι – Αμπελώνας.

  • Τετάρτη     (04-11-2020)    και     ώρες    από      18:00    έως  01:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Τσαμαντάς – Βαβούρι – Λιάς – Λίστα- Κουρεμάδι- Κεφαλοχώρι – Μηλέα – Γαρδίκι Φιλιατών – Αναβρυτός.

  • Πέμπτη     (05-11-2020)    και     ώρες    από      08:00    έως  15:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Γεροπλάτανος Πηγαδούλια – Άγιος Αρσένιος – Σμπόκια – Κυπάρισσος – Παλαιοχώρι – Δονάτος – Γολά – Ροδοστίβα.

  • Παρασκευή     (06-11-2020)   και   ώρες      από  18:00    έως   01:00

ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αετός – Άνω Παλαιοκκλήσι – Κάτω Παλαιοκκλήσι – Κοκκινιά (Τσατσουλέϊκα) – Χλωμός – Αχλαδιά.

  • Κυριακή     (08-11-2020)      και     ώρες    από    08:00     έως   15:00 

 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:    Σαμονίβα – Τσαγκάρι – Φροσύνη – Αυλότοπος – Κουκλιοί – Γλυκή           

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Google

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση /  Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Ετικετοσύννεφο

Αρέσει σε %d bloggers: